Ознака: Дистрикт бар

Издвојуваме

Денови на естонска кујна во Дистрикт бар и ресторан

Пушен сом со кавијар од пастрмка, супа од цвекло и суво грозје, бавно готвени говедски образи со глазура од десертно вино, свинско маринирано со сенф и смрека, несекојдневни десерти со […]

Издвојуваме

Специјална понуда од Дистрикт бар и ресторан за Стара Нова Година

Првата afterwork забава #Friday50 во Дистрикт бар и ресторан во новата година ќе има специјално издание и ветува одлична забава.На 13ти јануари 2017 година, ноќта за Стара Нова Година во […]

Издвојуваме

Идните готвачи учеа како се готви од шефот на кујна во Дистрикт бар и ресторан

Едукација, охрабрување, мотивација и советување како да станат врвни готвачи и како да просперираат во полето на гастрономијата. Ова им беше овозможено на идните готвачи од СУГС Лазар Танев при […]

Издвојуваме

Новитети од Дистрикт бар и ресторан за максимално гастрономско уживање

Сместен во строгиот центар на Скопје, Дистрикт бар и ресторан претставува гастрономска оаза, кој на гостите им нуди исклучителна храна, специфична по спојот од источноевропски и медитерански влијанија.„Без свежи намирници, […]

Издвојуваме

Загревање со дневна журка и дочек на Новата Година во Дистрикт бар и ресторан

 Дистрикт бар и ресторан во Скопје Мериот Хотел организира дневна предновогодишна забава со посебна програма, како и главна забава за дочек на Новата 2017 Година.Вистинското загревање за вечерниот дочек на […]

Издвојуваме

Неделното попладне доби ново име – Бранч во Дистрикт бар и ресторан

Полека, но сигурно, Дистрикт бар и ресторан прерасна во култно место, лоцирано во строгиот центар на Скопје. Ентериерот, посебно креиран за секој гостин да биде опкружен со сето она што […]

Издвојуваме

Разновидност и изненадувања на настаните во Дистрикт бар и ресторан

Овие неколку месеци, се навикнавме во градот да има едно место кое постојано ни нуди нови изненадувања, уникатни искуства и вистинска забава. Дистрикт барот и ресторан прераснува во култно место […]