Ознака: Дитмир Бушати

Вести

Бушати: Тиранската платформа да влезе во македонскиот Устав

Министерот за надворешни работи на Албанија, Дитмир Бушати, во интервју за бриселскиот интернет-портал „Еурактив“ ја коментираше и состојбата во Македонија и вмешувањето на неговата држава во внатрешните работи на својот […]

Вести

Албанската Влада испрати 100.000 евра како помош за Македонија

Албанската Влада одлучи да испрати 100.000 евра за санирање на послеиците во настраданите подрачја во Македонија.Веста ја соопшти министерот за финансии Дитмир Бушати, кој додаде дека продолжуваат контактите со македонските […]