Ознака: дијаманти

Живот

Најскапата заштитна маска на светот: Направена е од злато и дијаманти, а од цената ќе ви се заврши во глава

Израелската компанија за накит прави најскапа заштитна маска на светот, златка, прекриена со дијаманти чија вредност ќе биде 1,5 милиони долари Маската ќе биде изработена од 18 каратно злато и […]

Дестинации Занимливости

Ова гратче во Германија “лежи“ на 72 тони дијаманти! Жителите не се подготвени да го разрушат за да стекнат богатство поради една причина

Жителите од гратчето Нордлинген во Германија знаат дека живеат на дијаманти, но немаат намера да го уништат ова преубаво гратче за да се збогатат. Нордлинген се наоѓа во германската сојузна […]

Занимливости

Жителите лежат на илјадници тони дијаманти, но немаат намера да ги откопаат за да се збогатат- еве за кој град станува збор

Жителите на гратчето Нердлинген, Германија, знаат дека живеат на, според стручните пресметки – 72.000 тона дијаманти, но немаат намера да го урнат цел град за да се збогатат. Огромниот извор […]

Занимливости

Светот полуде по „дијамантскиот авион“ на „Emirates“

Авиокомпанијата „Emirates Airline“ го збуни интернетот со фотографија на која еден од нејзините авиони е опточен со дијаманти. Во објавата на Twitter со наслов „Ви го претставуваме авионот Bling’ 777“ […]

Занимливости

Крадци во Париз преку дупка во ѕид украле дијаманти вредни 2 милиони евра

Креативни крадци минатиот викенд во Париз успеале да стигнат до сеф со дијаманти на искусен трговец на невообичаен начин – преку дупка во ѕид на соседна просторија, а зад себе оставиле порака: […]