Ознака: Ди Џеј

Издвојуваме

Скопје ќе шизи во Епицентар во петок на германскиот техно диџеј Monoloc

 Во петок на 20-ти јануари во клубот Епицентар гостува светски познатиот продуцент и диџеј, Monoloc кој доаѓа од Франкфурт, Германија. Љубителите на градските забави ќе имаат можност да го почувствуваат […]

Издвојуваме

Овој петок Средно Водно исто како Ибица со диџеите Solomun и H.O.S.H.

На 2ри септември во Скопје на Средно Водно гостува најбараниот диџеј кој изминативе години е заштитен знак на островот Ибица, Solomun а него друштво ќе му прави H.O.S.H.Билетите за забавата […]

Сцена

Огонек гостува во Капан Ан

Во сабота, во Капан Ан ќе настапи бугарскиот диџеј и продуцент Огонек. Валери Шолевски а.к.а Ogonek е најблискиот соработник на Иван Шопов (Balkansky), со кого ја предводи бугарската DnB продукција […]

Занимливости

Богатството на DJ Tiesto – причина за да станете дел од оваа професија

Доколку сеуште сте скептични кога би било во прашање дали DJ- ството  е сериозна работа која би ви овозможила некој сигурен приход и иднина, можеби како едно благо убедување би […]