Ознака: днк

Сцена

Меган плачела: ДНК тестот покажал дека принцот Хари не е татко на Арчи!

Принцот Хари и Меган Маркл пред нешто повеќе од една година, станаа родители на малиот Арчи, меѓутоа шпекулациите за тоа дека принцот всушност не е негов татко, не стивнуваат. Токму […]

Вести

ИТНО: Во Бразил е откриен нов, непознат вирус

Според информациите што се објавени во Бразил е откриен нов, непознат вирус, со структура на ДНК со која досега научниците не се сретнале. Вирусот е именуван Yaravirus brasiliensis, според бразилско божество. […]

Сцена

ГОЛЕМО СРЦЕ: Овие македонски пејачи ќе му помогнат на Марко Чаласан!

Марко Чаласан, 16-годишното чудо од дете, се соочи со најтешките животни моменти. Неговата мајка почина по битката со ракот, а тој сега живее сам, со оглед на тоа дека таа […]

Сцена

Цеца Ражнатовиќ се сретна со Наташа ДНК: Утврдено е чие дете сум!

Светлана Цеца Ражнатовиќ  е позната по  тоа што   не сака да излегува ноќе туку повеќе сака домашни варијанти во  друштво на семејството и  пријателите. Но, ретко кој знае дека фолк […]

Занимливости

Луѓето од Меланезија носат ДНК од непознати видови!

Луѓето од Меланезија имаат трага од ДНК која припаѓа на непознати видови, покажува нова возбудлива компјутерска анализа.Научниците велат дека Меланежаните, луѓето од регионот во јужниот Пацифик, имаат ДНК од непознати […]

Живот

Се почувствувала чудно кога ѝ го дале бебето- месеци подоцна побарала ДНК тест!

Рич Кашворт и неговата сопруга Меси Касаналес се вљубиле во католичко училиште во Далас. Откако таа забременила, била приморана да се врати во родниот Ел Салвадор бидејќи имала само привремена […]

Вести

Сорос и тајните служби на САД местеле избори во европските држави!

Џулијан Асанж рекол дека ќе бидат објавени уште информации за тоа како Хилари Клинтон и американските разузнавачки служби се мешаат во европската политика.Асанж вели дека европската политика ќе биде шокирана […]