Ознака: добивка

Вести

НИТУ ПАНДЕМИЈАТА НЕ ИМ МОЖЕ НИШТО – Банките оствариле добивка од речиси 118 милиони евра во 2020 година

Измина една од најтешките години во поновата историја. Кога сите се надеваа на нов почеток, бомбастично ја најавуваа 2020 година, беа поставени многу планови и активности кои требаше да се […]

Занимливости

Веднаш по венчавката, младоженецот погледна во телефонот, а тоа ја промени неговата судбина

Судбината понекогаш знае да си поигра со луѓето на неверојатен начин. Доказ за ова е токму и приказната на 57-годишниот Ричард Парсел од Англија. Мажот долго време ја подготвувал свадбата […]

Занимливости

„Божиќно чудо“ во Лас Вегас: Со влог од 40 долари освоил 15 милиони

Американец во казино во Лас Вегас на Бадник освои џекпот од дури 15,5 милиони долари, што многумина го нарекоа празнично чудо. Хотелот и казиното „Санкоуст“ објави дека нивниот клиент Кевин […]

Занимливости

Останал без работа поради корона вирусот, па на лото добил 4,8 милиони

Млад татко од Австралија кој ја изгубил работата поради пандемијата со корона вирусот, освои 4,8 милиони австралиски долари. Тој одлучи да остане анонимен, но вели дека поради пандемијата останал без […]

Занимливости

По грешка уплатил две лото ливчиња и освои 46,6 милиони долари

Еден работник во Мелбурн, Австралија освои 46,6 милиони американски долари на лотарија откако по грешка уплатил две ливчиња со исти бројки, пишува „Дејли меил“. Мажот уплатил едно ливче во Сент […]

Занимливости

Добил на лото, но не дошол веднаш да си ги земе парите- чекал да поминат 5 месеци

Добитник на американската лотарија „Мега милионс“ од сојузната држава Јужна Каролина, кој уште лани во октомври освоил над 1,5 милијарди долари, по пет месеци конечно се јавил да си ја […]

Занимливости

Канаѓанец заработи над 42 милиони евра на божиќниот џекпот

Жител на Канада заработи 66 милиони канадски долари (42,6 милиони евра), откако го освои божиќниот џекпот на канадската национална лотарија „Лото Макс“, што претставува досега најголема заработка на игрите на […]