Ознака: Добрила Кацарска

Македонија

Сопругот на Јанкулоска бара разрешување на судијката Кацарска

Адвокатот Влатко Илиевски, сопруг на поранешната мнистерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска осудена за случајот „Тенк”, денеска на седница од Судскиот совет побара разрешување на судијката Добрила Кацарска поради пристрасност […]

Вести Македонија

Судијката Кацарска казни и избрка повеќе од 20 адвокати од „27 април”

Повеќе од 20 адвокати на обвинетите за настаните од 27 април се казнети со по 1000 евра и отстранети од судењето. Судијката Добрила Кацарска се решила на ваков потег заради […]