Ознака: додатоци

Занимливости

Некорисни додатоци во автомобилите: Само им помагаат на крадците

Некои автомобилски додатоци, според познавачите, се апсолутно непотребни, но наголемо се рекламираат. Порталот Блиц.бг наведува некои од нив… За копчето старт/стоп, на пример, коешто го пали автомобилот наместо клуч, некои […]

Живот

5 состојки кои ги додавате во салатите и со тоа ги правите нездрави

Дали секоја салата е здрав оброк? Дефинитивно не. Ако салатата има барем една од овие 5 состојки, можеби тоа е причината зошто постојано несвесно накачувате килограми, а убедени сте дека […]

Живот

6-те грешки со коишто го поништувате позитивното дејство на кафето

1. Купувате мелено кафе Можеби е потребно малу повеќе труд за да го смелете вашето кафе, но едно истражување покажало дека купечкото мелено кафе содржи многу повеќе слободни радикали кои […]

Автомобилизам

Астон Мартин почна да нуди луксузни патувања и додатоци!

Луксузната автомобилска марка „Астон Мартин“, почнува да нуди неколку соодветни и престижни искуства на клиенти.Пакетот од екскурзии и додатоци за богатите се вика „Уметност на живеењето“ (Art of Living). Дел од него се […]