Ознака: доделување

Сцена

Го прогласија за најдобар актер, но неговото паѓање на сцената е тоа што ги одбележа Оскарите

Рами Малек имаше мала незгода откако ја прими статуетката за Најдобар актер за улогата во филмот „Bohemian Rhapsody“ на Оскар 2019. Моментот кога 37-годишниот актер падна од сцената беше документиран […]

Филм

Вечерва доделување на наградата Оскар

Во Долби театарот во Лос Анџелес вечерва ќе биде одржана 91. церемонија за доделување Оскари, награда на американската Академија на филмски уметности и наука. Овогодинешното доделување на наградите, по првпат […]

Вести

Доделени државните награди „23 Октомври“

Во Собранието на Република Македонија денеска, по повод Денот на македонската револуционерна борба, беа врачени државните награди „23 Октомври“.За остварување во областа на културата и уметноста наградата ја добија музичкиот […]