Ознака: доење

Нега и убавина

Тренинг и доење: Дали новопечените мајки треба да вежбаат?

Имено, иако многумина веруваат дека тренингот може да му наштети на доењето, односно на производството на млеко, тоа не е точно. Кога доите, најважни се здравата и урамнотежена исхрана и […]

Живот

Мајки, ова е важно да го знаете: Придобивките од доењето траат доживотно

Мајките можат да пренесат доживотна заштита против инфекции на бебињата преку доењето, покажува нова студија на меѓународен тим научници предводени од Универзитетот во Кејптаун. Претходно се веруваше дека имунитетот против […]

Живот

Оваа мајка стана мета на остри критики: Нејзиното дете има 4 години, а таа уште го дои

Риона О’ Конор (38), комичарка од Ирска, на својот Фејсбук профил објавила фотографии од својот четиригодишен син на кои го дои во едно кафуле. Нејзиниот пост набргу станал вирален, а […]

Сцена

Сопругата на српскиот пејач го доеше бебето во емисија во живо

Бојана Баровиќ вчера гостуваше во емисијата „Утро со Наташа,” на Прва ТВ. Водителката Наташа Миљковиќ, со убавата жена на пејачот Никола Роквиќ разговараше само еден месец откако таа се породи. […]

Занимливости

Татковците ќе може да ги дојат своите бебиња

Иновативен пластичен уред што личи на женски гради, ќе им овозможи на јапонските татковци да ги надојат своите бебиња, објави Дејли меил. Новиот продукт го нуди јапонската фирма „Дентсу“ е […]

Занимливости

“Доеше пред мојот сопруг, а потоа ме испрска и со млеко”, приказната на оваа жена го разбесни Интернетот

Една жена на социјалните мрежи се пожали од мајка која доела во јавност пред нејзиниот сопруг на кој “е лесно да му се привлече вниманието” и одлучила да испрати лута […]

Живот

Го доеше бебето на модната писта додека рекламира бикини

Мара Мартин беше вистинска сензација на ревијата на Sports Illustrated на модната недела во Мајами. 32-годишната манекенка ја доеше својата 5-месечна ќеркичка додека дефилираше во бикини на пистата пред бројната […]