Ознака: дожд и град

Балкан

Невреме со дожд и град во северниот дел на Грција

Невремето што доцна синоќа го зафати северниот дел на Грција предизвика материјална штета на домови, а противпожарната служба интервенирала во девет случаи за спасување луѓе во Солун, објавија локалните медиуми, […]