Ознака: дожд и грмежи

Вести Македонија

Претпладне сончево со мала облачност, попладне дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се движи меѓу 8 и […]

Вести Македонија

Од се по малку, претпладне сонце, попладне пороен дожд и грмежи

Денес претпладне времето во Македонија ќе биде сончево и топло. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи помеѓу 12 и […]