Ознака: дозирање

Вести

Откриен нов лек кој лечи коронавирус, но една работа е многу важна- дозирањето

Во Бразил, починале 11 пациенти заболени од ковид-19, поради силна аритмија и оштетување на срцевиот мускул, кое веројатно е предизвикано поради голема доза хлорокин во комбинација со антибиотик, пишува „Њујорк […]