Ознака: долари

Сцена

Ким Кардашијан носи долари од глава до пети

Дека Ким е една од најбогатите инфлуенсерки некогаш, можеме да забележиме и по нејзиниот последен аутфит. Имено, на приватна прослава во “West Hollywood”, Ким облекла капут со принт од американски […]

Вести

Од Русија илегално изнесени 49 милијарди долари

Државјаните на Русија илегално изнеле 49 милијарди долари надвор од земјата минатата година, што одговара на 2,5 отсто од бруто-домашниот производ, изјави гувернерот на руската централна банка Сергеј Ињатијев.„Тоа се […]

Занимливости

Колку долари вложиле американците за изградба на Статуата на Слободата?

Сите го знаеме заштитниот знак на американскиот град Њујорк – Статуата на Слободата. Дали сте се запрашале колку време е градена и колку пари вложиле американците во неа? Статуата на […]

Занимливости

Го продал своето презиме за 34.500 долари

Џејсон Седлер досега многупати се има обидувано да заработи пари на безброј различни начини. Но, со вистинската упорност овој пат тој го направи вистинскиот потег. Осоновачот на веб-сајтот IWearYourShirt.com генијалната […]