Ознака: долар

Економија

Биткоинот повторно се искачи над 57.000 долари, Етериумот 3.500 долари

Биткоинот повторно се искачи над 57.000 долари, Етериумот 3.500 долари Крипто берзата незапирливо расне и ги надминува класичните во сите параметри. Биткоинот денеска се тргува за над 57.000 долари, и […]

Вести

ТУРСКАТА ЛИРА ПОТОНА НА РЕКОРДНО НИСКО НИВО ВО ОДНОС НА ДОЛАРОТ

Турската лира падна на рекордно ниска вредност од 8,15 лири на еден американски долар, поради загриженоста на инвеститорите од тоа колку Турската економија е погодена од коронавирусот, но и конфликтот […]

Вести

Американка добила неверојатна сметка за лекување од КОРОНА ВИРУСОТ

Дани Асини кон крајот на февруари почнала да чувствува болка во градите и мигрена, отишла кај доктор за да се консултира за можните несакани ефекти од лекот што штотуку почнала […]

Занимливости

Имате само 1 долар? Еве што можете да јадете со тие пари низ светот

Во Македонија веројатно си имате некое омилено место, каде можете да јадете нешто убаво, а за тоа да не издвоите голем износ на пари. Епа такви места постојат и во […]

Вести

Курсна листа на Народната банка на Република Македонија формирана на 10.08.2018

Бидејќи има големи превирања во светов на политичка основа забележавме и големи осцилации на валутите во однос на денарот. Затоа ви ја пренесуваме курсната листа на НБРМ важечка во моментов. […]

Издвојуваме

Биткоинот на историска височина, се тргува над 9000 долари денеска

Она што пред две, три недели беше незамисливо за цената на Биткоинот, денеска е реалност. Имено, кралот на криптобалутите денеска се тргува за неверојатни 9000 долари. Прашање на време е […]

Издвојуваме

Биткоинот денеска се тргува за 7500 долари, што е нов рекорд

Денеска повторно имаме нов рекорд на вредноста на Биткоинот, како и на маркетот на криптовалути. Биткоинот вреди, односно се тргува за 7500 долари, додека криптоберзата има вредност од над 200 […]