Ознака: долгови

Вести

Извршителите тријат раце: Од денеска започнува „кланицата“ со присилна наплата на долговите

По пауза од четири месеци, денеска повторно се активираат извршителите со испраќање на решенија за присилна наплата до должниците и нивните работодавачи, како и со блокирање на банкарските сметки. Иако […]

Живот Занимливости

Бев во долгови до гуша: Тогаш дознав начин поради кој имам повеќе пари од било кога

Веќе десетти пат ја молев мајка ми да ми позајми пари за да ја поправам колата. Ми даде, но конечно сфатив дека не можам вечно да живеам во долгови. Кредитната […]

Вести

Заев ја мултиплицира сиромаштијата, економијата стагнира, а единствено што се зголемува се парите за патните трошоци на пратениците

Со СДС на власт и Зоран Заев на чело на владата државата доживува целосно економско фијаско. За 6 месеци ниту изградија ниту почнаа било каков проект. За каков одржлив развој […]

Вести

СДСМ си изгласа простор за ново задолжување!

Владата вчера усвои измена на Одлуката за утврдување на максималниот износ на ново задолжување преку издавање државни хартии од вредност на домашниот финансиски пазар за 2017 година.Со оваа одлука, Владата […]

Живот

Си го сменила личниот опис за да избега од долгови- операцијата ја подмладила за 30 години!

59-годишна жена од Кина од централнокинескиот град Вухан го смени својот изглед преку пластична операција за да избегне да ги плати долговите, во вредност од 25 милиони јуани (3,71 милиони […]

Вести

Владата до крајот на годината ќе го зголеми долгот за 150 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ во соопштение денеска наведува дека Владата на СДСМ има испланирано до крајот на годината освен тековните задолжувања да го зголеми долгот за дополнителни 150 милиони евра.Владата на СДС упорно […]