Ознака: долг

Сцена

БРЕНА ДОЛЖНА 5 МИЛИОНИ ЕВРА – Откриено во колкави ПРОБЛЕМИ ЗАПАДНАЛА, ХАОС…

Лепа Брена се вплеткала во проблеми поради новата јахта што повеќе неможе ни да биде! Медиумите пренеле дека пејачката купила јахта на Азурниот брег, меѓутоа, тоа сепак не било купување. […]

Сцена

Северина ја „бркаат“ од банки за кредит од 100.000 евра: Три месеци не платила рата, а може да и го земат и станот

Хрватската пејачка Северина иако се обидува да направи да изгледа дека е се во ред со нејзиниот живот, вистината воопшто не е таква. Снаата на Кеба ја прекина соработката со […]

Вести

Долг од 300 евра бил причина за синоќешните настани во Ѓорче?

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид на лице место во населбата Даме Груев, каде беше пронајдено безживотно тело на едно лице, наредена е обдукција, а […]

Вести

Глобалниот долг постигна рекорд на сите времиња и е во вредност од 184.000.000.000.000 $

Долгот на светот моментно надминува 86.000 долари по лице во просек, според Меѓународниот монетарен фонд (ММФ). САД, Кина и Јапонија се првите три глобални должници, кои сочинуваат повеќе од половина од […]

Сцена

Ана во пекол поради Дарко: Лихварите со тешки закани ако не им го врати долгот на пејачот

Ана Севиќ доживеала голема непријатност пред неколку дена, кога пред зградата во која живее и пришле тројца мажи со барање да им го плати долгот на Дарко од 30.000 евра, […]

Сцена

Откриена причината поради која Дарко Лазиќ требало да биде убиен

Фолк пејачот Дарко Лазиќ пред два дена беше брутално претепан поради пари кои им ги должел на момци од југот на Србија, јавуваат дел од српските медиуми. Напаѓачите прво го […]

Вести

Министерството за финансии денеска ја задолжи Македонија за 43,93 милиони евра

Министерството за финансии денеска на аукција издаде државни хартии од вредност во износ од 2,701 милијарди денари (43,93 милиони евра).– Станува збор за 12-месечни државни записи во износ од 1,741 […]