Ознака: долг

Вести

Велика Британија за осум години го зголеми учеството на долгот на државата во БДП

Велика Британија за осум години, од 2007 до 2015 година, го зголеми учеството на долгот на државата во британскиот бруто домашниот производ (БДП) за повеќе од двапати, покажуваат податоците на […]

Вести

Плаќање без камати и на рати за заостанат или редовен долг за вода

Сите граѓани кои имаат заостанат или редовен долг за вода, сега ќе може да го исплатат без пресметана камата за задоцнето плаќање.Ова е одлука која вчера ја донесе Јавното претпријатие […]

Вести

Македонија е една од најмалку задолжените земји во Европа

ВМРО-ДПМНЕ во писмената реакција на денешните обвинувања од СДСМ за задолженоста истакнува дека Македонија е една од најмалку задолжените земји во Европа.– Македонија и покрај желбите на СДСМ да се случи […]

Вести

Министерството за финансии: Државниот и јавниот долг се намалени во последниот квартал од 2016 година

Министерството за финансии во реакција на соопштението на СДСМ за јавниот долг, наведува дека тоа е класична манипулација на партијата како дел од ПР кампањата која ја водат за јавниот […]

Контроверзни фајлови

ПОЧНА БУДЕЊЕТО: Боливија стана првата земја од Јужна Америка која ги затвори вратите на Ротшилдовите банки!

Боливија стана најновата земја која ги исфрли банките на Ротшилд од својата земја, а претседателот Ево Моралес најави дека Боливија повеќе нема да реагира на притисокот и финансиските уцени од […]

Сцена

Врие од полиција пред домот на Карлеуша: Пејачката била принудена да…

Пејачката Јелена Карлеуша, која на колешката Дијана Јанковиќ ѝ должи четири милиони динари, по одлука на судот, цврсто решила да не ѝ даде ниту динар.Јелена се досетила како да ја […]

Вести

Објавен државниот и јавниот долг: Македонија меѓу најмалку задолжените во Европа и регионот

Министерството за финансии денеска ги објави податоците за државниот и јавниот долг кои изнесуваат 41,9 отсто и 50,6 проценти за третиот квартал од 2016 година.Како што велат од Министерството за […]

Сцена

Дива против Дива! Карлеуша должи милиони, се крие од извршителите?!

Иако војната помеѓу  Јелена Карлеуша и Дијана Јанковиќ доби судски епилог, двете пејачки и  понатаму  водат  битка. Како што  тврди  Дијана Јанковиќ, Карлеуша должи милиони  врз основа судска пресуда, но […]