Ознака: долг

Балкан

Дејан на убил сопругата, а на синот му оставил порака: „Ќе останеш без мајка ти која ја сакаш многу…“

Убиството  го  гледал нивниот син (11). Дејан Цветковиќ (46) ја заклал својата сопруга Ирена (31) во село Дреновац недалеку од Књажевац.На убиството  му  претходела жестока расправија, бидејќи Дејан имал коцкарски  […]

Сцена

Човекот што собра над милион евра за театарот остана должен за својот кредит

Колегите и пријателите на српскиот актер Милорад Мандиќ Манда кој ненадејно почина во 55-тата година од животот, решија да му помогнат на неговото семејство и да го отплатат станбениот кредит […]