Ознака: доматен сос

Кулинарство

Њоки во доматен сос: Омилен италијански ручек

Ако ја сакате италијанската кујна и ако тестенините редовно се на вашето мени, тогаш дефинитивно ќе ги обожавате њоките. Тие се едноставни за приготвување, а поради тоа што немаат силен […]