Ознака: домашен притвор

Вести

Полиција ги опкружува местата каде што престојува Мијалков, од него ни трага ни глас

Две полициски возила се пред зградата каде што живееше поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков во скопската населба Капиштец. Инаку сега, неговото живеалиште е на Водно, каде што исто е […]

Вести

БОКИ 13 ИЗЛЕГУВА ОД „ШУТКА“ И ОДИ ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР

По година и три месеци Бојан Јовановски ја напушата ќелијата во Шутка и заминува во домашен притвор. Оваа одлука ја донесе Апелација по барање поднесено од неговиот адвокат. Сашко Дукоски […]

Вести

Катица Јанева „маскирана“ и со полициска придружба донесена во домашен притвор

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева со полициска придружба беше донесена од истражниот затвор во Шутка во станот на нејзиниот син, Лазар Јанев каде што ќе биде во домашен притвор. Катица […]

Македонија

Зоран Милевски – Кичеец ќе биде пуштен во домашен притвор

Второосомничениот во случајот „Рекет“ Зоран Милевски – Кичеец ќе биде пуштен во домашен притвор, откако денеска судија на претходна постапка, по добиено позитивно мислење од обвинителството, го уважи предлогот на […]

Вести

Апелацискиот суд го потврди домашниот притвор за случајот „Транспортер“

Апелацискиот суд Скопје денеска го потврди решението на кривичниот совет на Одделението за организиран криминал за осомничениот В.Т. кој е дел од предметот на СЈО во јавноста познат како „Транспортер“, […]

Балкан

Пратеник изваден од домашен притвор за да гласа во албанскиот парламент

На седницата на албанскиот парламент на која со историски консензус беа одобрени уставните промени што го отвораат патот за имплементирање на реформите во правосудството, гласаше дури и пратеникот исклучен од […]