Ознака: Домашен јогурт сладолед

Кулинарство

Домашен јогурт сладолед со кајсии: Совршен десерт за врелите летни денови

Овој десерт со сигурност ќе стане еден од вашите омилени ова лето. Потребни состојки: – 4-5 лажици густо кисело млеко – 4 поголеми кајсии – 4 лажички шеќер – листови […]