Ознака: Домашна пица

Кулинарство

Рецепт за домашна пица од италијански пицајоло

Вито Јакопели е докажан пицајоло, односно пица-мајстор, во превод. Тој е четврта генерација пицајоло во неговата фамилија, а поседува пицерии не само во Италија, туку и низ светот. Рецептот не […]

Кулинарство

Лесен избор за денешен ручек: Пица со брокула

Потребни состојки: 1кг брашно 1 квасец,сол,топла вода и малку шеќер 300гр брокула 200-300гр пилешко месо 100гр. спанаќ 200-300гр сос од домати или рендани 400мл млеко 50гр брашно 50гр путер Подготовка: […]