Ознака: Домашна штрудла

Кулинарство

За вашата посна трпеза: Домашна штрудла со спанаќ

Нема ништо повкусно од домашна штрудла. Направете здрава и вкусна штрудла полнета со спанаќ со која ќе ги изненадите домашните, а ако чекате гости за слава, сигурно ќе бидат одушевени […]

Кулинарство

Домашна штрудла со џем која ќе ве врати во детството: Наједноставниот рецепт за тестото да биде меко како памук!

Ви носиме рецепт за тесто кое сите ќе го обожуваат, а оваа штрудла со вкусот ќе ги надмине сите што претходно сте ги пробале. Состојки за тестото: – 500 гр. […]

Кулинарство

Домашна штрудла со џем која ќе ве врати во детството: Наједноставниот рецепт за тестото да биде меко како памук!

Ви носиме рецепт за тесто кое сите ќе го обожуваат, а оваа штрудла со вкусот ќе ги надмине сите што претходно сте ги пробале. Состојки за тестото: – 500 гр. […]