Ознака: домашно милениче

Сцена

Луксуз: Бекам му купи на своето куче скапо парче од Луј Витон

Познато е дека поранешниот фудбалер Дејвид Бекам (43) и неговата сопруга Викторија (44) живеат луксузен и раскошен живот, но тие не се единствените. Последната фотографија на инстаграм-профилот на Викторија покажува […]

Занимливости

Со домашен миленик во домот децата полесно се справуваат со стресни ситуации

Човековиот најдобар пријател може да биде и најдобар пријател на децата, во текот на нивниот развој. Истражувањето објавено во магазинот Social Development покажува дека децата се справуваат со стресот полесно, […]

Занимливости

Доколку го видите ОВА во устата на своето милениче – итно на ветеринар!

Ако му се случи нешто вакво на авшето милениче, не чекајте веднаш заминете на ветеринар. Оваа фотографија од куче на која се гледа како во неговата уста има бубамари изгледа морничаво. […]

Сцена

ФОТО: Блазеси му на Лозано со ваква свршеница: Погледнете како Савка се облекува за по дома!

Неодамна убавата Савка сподели како фотографија од тоа како таа изгледа во домашно издание…Пред извесно време  поп-пејачот Влатко Лозаноски и неговата сакана, манекенката Савка Грачанин се свршија и разменија прстени. Дека […]