Ознака: донатела версаче

Сцена

Што направи оваа жена од себе? Вака Донатела Версаче изгледала пред пластичните операции

Познатата дизајнерка не престанува да ја изненадува јавноста со својот „пластичен“ изглед. Сестрата на славниот моден креатор Џани Версаче – Донатела Версаче, откако се појави на јавната сцена привлече големо […]

Сцена

Спие во замрзнувач, се плаши од стареење, мрази брчки: Донатела Версаче некогаш и денес

Со текот на годините, се труди да изгледа „помлада“, но многумина не се согласуваат дека успева во тоа. Познатата модна дизајнерка Донатела Версаче отсекогаш се трудела да го задржи младешкиот […]

Сцена

Оваа славна дама има 63 години и носи мини здолништа: „Не треба да се облекувате според годините“

Славната креаторка и жената на чело на модната куќа Версаче, Донатела Версаче (63), во последното интервју изјавила дека можеби нема уште долго да биде на оваа позиција на модниот бренд. […]

Сцена

Мајкл Корс – човекот кој ја купи модната куќа Версаче и ѝ го промени името

Американскиот моден гигант, Мајкл Корс го потврдил превземањето на Версаче, за 2,1 милиони долари, со што вознемири некои фанови на оваа модна куќа. На креативната директорка, Донатела Версаче ѝ припаѓала […]

Сцена

Донатела Версаче е пресреќна што се дружи со Лејди Гага

Модената дизајнерка, Донатела Версаче, верува дека кога нејзиниот постар брат Дани би бил жив, би бил голем обожавател на Лејди Гага, поради големата уметничка визија која ја има и моќта […]