Ознака: донаторска акција

Црна хроника

Кавадарчанец почина од корона вирусот во САД

Кавадарчанец почина од корона вирусот во САД Пред два дена починал од корона вирус Кавадарчанецот Пепи Тодорчев, кој со семејството долги наназад живееше во Чикаго, САД. -Пепи беше познат лик од […]

Вести

РБСП се вклучува во донаторската акција за помош на настраданите во поплавата

РСБСП донесе одлука со која во голема мера ќе им се помогне на семејствата чии домови беа поплавени при невремето од минатиот викенд.Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот на патиштата […]