Ознака: донации

Локална самоуправа

Тимови од Пехчево помагаат во санирање на штетите од поплавите

Два тима од Пехчево од денеска работат на санирање на штетите од поплавите во Скопје, со што и оваа општина се вклучува во акцијата за помагање на настраданите во поплавите […]

Локална самоуправа

Основните училишта во Кисела Вода отворени за донирање помош

Општина Кисела Вода ги отвори сите основни училишта на своја територија за собирање хуманитарна помош за настраданите од поплавените подрачја.Сите хумани граѓани од 8 до 16 часот, во рамки на […]

Вести

Македнска Каменица со екипи и донации помага во поплавените региони

Екипи од ЈП „Камена Река“ од Македонска Каменица активно се вклучени во санирање на штетите од поплавите во Скопје. Десет луѓе со соодветна опрема и возило ќе работат наредните денови […]

Локална самоуправа

Отворен пункт за донации во Општина Ресен за настраданите од невремето во Скопје

Во просториите на општинската зграда на Општина Ресен, од денеска до петок 12.08.2016 во времетраење од 10 до 15 часот, Општинската Организација на Црвениот Крст на Ресен и Општина Ресен […]

Вести

ОМД собира помош за настраданите во Македонија

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) изразува сочувство до семејствата засегнати од катастрофалната поплава што го зафати Скопје и околината, а беше предизвикана од пороен дожд вечерта на 7 август 2016.ОМД иницира […]

Вести

Радовиш со хуманитарна акција за настраданите во поплавите

Уште во раните утрински часови на плоштадот Св. Спасо Радовишки започна хуманитарната акција за донирање, за настраданите во поплавите кои го зафатија Скопје.Радовишани, донирајќи ги потребите продукти на пунктот кој […]

Локална самоуправа

Најавена парична помош од општина Охрид за oпштина Гази Баба

Општина Охрид со 300 илјади денари ќе и помогне на oпштината Гази Баба на чија територија имаше најголеми штети од невремето што завчера вечерта го зафати скопскиот регион.Одлуката ја донесе […]

Локална самоуправа

Донаторска акција во Делчево за помош на погодените во поплавите

Општина Делчево се вклучува во донаторската акција за собирање средства за настраданите од поплавите во Скопје и Тетово.Денеска на отворениот пункт пред просториите на Општинската организација на Црвениот крст на […]