Ознака: Дона Арес

Сцена

Шако Полумента на емотивен начин се прости од Дона Арес

Популарниот пејач Шако Полумента на друштвената мрежа Фејсбук со збогува од својата колешка, но пред сѐ пријателка Дона Арес. Шако објави емотивна порака на која никој не остана рамнодушен.-Ќе живееш […]

Сцена

Се разведува Дона Арес!

По тешката животна борба со тешката болест, Дона Арес се разведува. Таа не сака ни да го види сопругот на кој неаодамна му напиша дека е готово и нема враќање […]

Сцена

Потресна порака од Дона Арес: „Полека бледеам, но добро сум“

Пејачката Дона Арес, која по трети пат се бори со карцином, повторно се огласи на социјалните мрежи по повод својата здравствена состојба.„Се уште сум добро! Се поднесува, иако веќе чувствувам […]

Сцена

Трогателен статус на Дона Арес!

Пејачката Дона Арес пред три месеци во Германија направила операција која го означила крајот на нејзината борба со ракот.Но, Арес се уште закрепнува од таа операција, па неодамна примила терапија […]

Сцена

Што се случува со Дона Арес?

Пејачката Дона Арес го победи ракот и  со  своите фанови  на социјалните мрежи сподели  дека почнала да ѝ расте косата. Таа навела во описот на фотографијата дека е пресреќна, бидејќи […]

Сцена

Дона Арес го победи ракот: Косата почна да ѝ расте

Пејачката Дона Арес го победи ракот, па со своите фанови сподели дека почнала да и расте косата.Дона наведе во описот на фотографиjата дека е пресреќна, зошто потполното опоравување е се […]