Ознака: ДОРИС ПАК

Македонија

По прозивката на Дорис Пак на Твитер се огласи Јоханес Хан

Откако вчера германската политичарка и претседателка на асцијацијата на жени во Еврпската народна партија, Дорис Пак запраша каде се европските бирократи во врска со случајот “Рекет“, на Твитер се огласи […]

Македонија

Дорис Пак “растргната“ по твитот за молчењето во Брисел за “Рекет“

Поранешната европратеничка Дорис Пак е затрупана од реакции од македонски твитерџии по чудењето на Германката, која сега е претседателка на Асоцијацијата на жени при Европска народна партија, за молчењето во […]

Вести

Мијалков: Мицковски ти си лицемер и привремен претседател

По вторпат во две недели, односно откако беше исклучен од партијата, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му пиша отворено писмо на октроираниот „претседател“ […]

Вести

Пак: Македонија периодов е пред голем тест

Поранешната германска европратеничка Дорис Пак, за Канал 5 вели дека Македонија во последните години има направено голем прогрес, но особено важно е да се стави крај на кризата.Дорис Пак вели […]