Ознака: дортмунд

Вести

Дортмунд: Поставена најголемата елка на светот

Градот Дортмунд во западна Германија за многумина е најпознат како дом на фудбалскиот клуб Борусија, но последниве години е сè попознат и како место каде се поставува најголемата елка на […]

Вести

Бомбата во Дортмунд експлодирала скриена во грмушка

Истрагата ќе покаже како дошло до експлозијата во близина на „Сигнал Идуна парк“ во Дортмунд, но веќе се шпекулира за планиран напад на автобусот на Борусија Дортмунд.Германските медиуми објавија фотографии […]

Вести

Бомбата во Дортмунд експлодирала скриена во грмушка

Истрагата ќе покаже како дошло до експлозијата во близина на „Сигнал Идуна парк“ во Дортмунд, но веќе се шпекулира за планиран напад на автобусот на Борусија Дортмунд.Германските медиуми објавија фотографии […]

Македонски фудбал

Навивачи од Македонија дел од масовна тепачка во Дортмунд

Група македонски фудбалски фанови, кои во средата вечерта пристигнале во Германија на аеродромот во Дортмунд како гости на фановите на Шалке, биле инволиварини во масовна тепачка со фановите на локалната […]