Ознака: ДОЈАВА ЗА БОМБА

Балкан

Евакуиранo училиште во Сараево поради дојава на бомба

Сите ученици и персонал во Средното машинско училиште во Сараево се евакуирани изутрината поради дојава за поставена бомба, соопшти босанското Министерство за внатрешни работи.-Околу 8 часот и 40 минути примена […]

Вести

Блокиран реонот околу атинскиот плоштад Синтагма поради дојава за бомба

Грчката полиција денеска го блокира реонот околу плоштадот Синтагма во Атина поради дојава за поставена бомба, јави АНА-МПА.Неидентификувано лице се јавило во  локален весник и најавило дека попладне ќе експлодира […]

Живот

Ја уништила венчавката на поранешното момче со најлудата можна причина!

Очајна Чехинка се обидела да спречи венчавка на своето поранешно момче откако се јавила во општината и кажала дека во зградата има подметната бомба.Во полициска изјава навела дека сакала да […]