Ознака: дојран

Вести

Сопственикот на вила во Дојран: ЗА децата на бранителите и на уставобранителите сместувањето е БЕСПЛАТНО!!!

Чин кој е за пофалба. Чин кој нема да ве остави рамнодушни. Сопственикот на вилата во Стар Дојран, Лука Александров направи нешто непознато досега за македонската јавност. Секоја чест и […]

Македонија

Грант од 1,5 милиони евра за развој на туризмот во Дојран

Како што соопшти денес градоначалникот Анго Ангов за проектот “Дојран-туристички бисер на Југоисточна Македонија” со кој аплицираше преку Програмата за подршка на проекти за локална и регионална конкурентност, општина Дојран […]

Вести

За сите кои ќе летуваат во Охрид, Струга, Дојран, еве какво време ве очекува

Под влијание на висок воздушен притисок и на релативно стабилна, суво и топла воздушна маса од југ, односно од северните предели на Африка времето во текот на оваа недела во […]

Вести

Стамов најави значајни проекти за општина Дојран

Граѓаните на општина Дојран, најдобро ги знаат благодетите од работата на владата и градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ. Нашите дела буквално ја препородија општината, и го вратија животот во Дојран, истакна кандидатот за […]

Вести

Стамов: Придружете се на мојот план за Дојран

Градоначалникот на Дојран, Борче Стамов, на локалните избори следниот месец по втор пат ќе ја побара довербата од граѓаните во неговата општина.Тој преку Фејсбук видео денеска побара поддршка од Дојранци […]

Вести

Канческа-Милевска: Најсилен адут на ВМРО-ДПМНЕ и на овие избори се програмата и проектите

Изборите на 11 декември ќе бидат посебни значајни за суверенитетот и интегритетот на Р. Македонија, порача денеска од Дојран Елизабета Канческа- Милевска од ВМРО-ДПМНЕ.Таа пред жителите на Дојран посочи дека […]

Вести

Илиеска: Граѓаните многу добро паметат каква беше инфраструктурата на Дојран пред 2006 година

Граѓаните на Дојран, денеска разговараа со Анастасија Илиеска за секојдневието, кои проблеми ги тиштат граѓаните, како и за сѐ она што до сега ВМРО-ДПМНЕ го направи за општината.Граѓаните ги поздравија […]

Вести

Стамов: Некој води хајка против Дојран

Градоначалникот на општина Дојран, Борче Стамов, реагира на натписите дека во Дојранското Езеро има пирани кои искасале риболовци.Тој вели дека станува збор за хајка која се прави против градот уште […]