Ознака: до умерена облачност

Вести Македонија

Времето сончево со мала до умерена облачност

Денес времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во планинските подрачја […]