Ознака: до 30 степени

Вести Македонија

Денес сончево и топло со температура до 30 степени

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне […]

Вести Македонија

Времето денес ќе биде сончево и топло, температурата до 30 степени

Времето во земјава денес ќе биде сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. По одделни котлини ќе има услови за појава на слаба утринска магла. Утринската температура ќе […]