Ознака: до 40-та цртичка

Вести Македонија

Температури многу близу до 40-та цртичка на термометарот

Денес времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде високи 9. Утринската […]