Ознака: Драгана Мирковиќ

Сцена

Драгана Мирковиќ за прв пат го покажа својот син – погледнете како изгледа Марко!

Пејачката Драгана Мирковиќ му го честиташе 20-тиот роденден на својот син Марко и за прв пат објави негова слика на Инстаграм. Иако често зборува за нејзиниот син Марко и ќерката […]

Сцена

Албумот чинел 25.000 марки: Јелена Карлеуша откри кој ѝ дал пари на почетокот на нејзината кариера!

Пејачката Јелена Карлеуша ги сними своите први песни за неа! Кариерата на Јелена Карлеуша започна пред скоро 25 години, благодарение на заемот од позната колешка. Пејачката, која денес важи за […]

Сцена

Го накити дворот со новогодишна декорација како на филмовите – Драгана Мирковиќ не издржа, а да не се пофали !

Драгана Мирковиќ украси еден агол од својот замок и веднаш се пофали на Инстаграм. Пејачката направи вистинска новогодишна идила, а покрај елката, ирвасите и другите украси, таа покажа и убаво […]

Сцена

Српската пејачка се уште не може да си дојде при себе- се огласи веднаш по драмата во Виена: Цел ноќ не можев да заспијам

Вчера во Виена имаше терористички напад, а по тој повод се огласи и Драгана Мирковиќ која заедно со семејството живее во оваа метропола. „Драги мои, бидејќи од вчера добивам многу […]

Сцена

Драгана Мирковиќ ја има тајната за совршен брак: „Со сопругот ниту еднаш се немаме скарано“

Со спектакуларниот настап на Копаоник пејачката Драгана Мирковиќ уште еднаш покажа зошто важи за една од најголемите музички ѕвезди во регионот. После концертот со кој ја воодушеви публиката, таа и […]

Сцена

Сите знаеме како Драгана Мирковиќ пее турбо-фолк, но погледнете како се снајде со рокенрол

За српската фолк дива Драгана Мирковиќ, ретко кој нема слушнато. Таа е една од најпознатите турбо-фолк ѕвезди на Балканот. Додека ужива во луксузот на одмор, беше принудена и да се […]

Сцена

Како изгледаше роденденската забава на ќерката на Драгана Мирковиќ?

Пејачката Драгана Мирковиќ земала за обврска да ја организира роденденската прослава на својата ќерка. Мирковиќ со гламурозна журка го прослави 16. роденден на наследничката Мануела, а пејачката заедно со сопругот […]