Ознака: Драгана Мирковиќ

Сцена

Драгана Мирковиќ прозбори за траумите од детството

Драгана Мирковиќ денес важи за една од најуспешните пејачки во регионот и живее како во бајка. Пејачката потекнува од Касидол, во околината на Пожаревац, каде што живееше со нејзиниото четиричлено […]

Сцена

Драгана Мирковиќ почна да зборува за Синан, па се расплака!

Драгана Мирковиќ многу ја потресе смртта на колегата Синан Сакиќ! Фолк легендата Синан Сакиќ погребан е денеска во родната Лозница. Семејствотто, пријателите и колегите го испратија Синан на вечното почивалиште. […]

Сцена

Вака Драгана Мирковиќ ја украси куќата во Виена!

Фолк ѕвездата веќе со години живее во австриската престолнина со сопругот Тони Бјелиќ и наследниците Марко и Мануел, а одлучија за време на празниците во нивниот дом да преовладува новогодишна […]

Сцена

Овде го минала детствто! Драгана Мирковиќ има дворец во Виена, а ова е нејзината куќа во родниот крај!

Драгана Мирковиќ израснала во 6- члено семејство во Касидол, мало место до Пожаревац. Со задоволство се сеќава на својот роден крај и секој слободен момент кога е во Србија го […]

Сцена

Погледнете како изгледала Драгана Мирковиќ на почетокот на кариерата: Голите нозе во прв план…

Една од фотографиите  која привлекла  внимание во јавноста настанала во  далечната 1993 година, а на неа е српската пејачка Драгана Мирковиќ.Една од најпопуларните српски пејачки ја започнала својата кариера пред […]

Сцена

Пред 18 години: Еве како изгледала Драгана Мирковиќ на венчавката!

Една од најпопуларните филк пејачки Драгана Мирковиќ, приватниот живот се труди да го зачува подалеку од медиумите. Токму поради тоа таа никогаш не ги покажа фотографиите од свадбата со Тони Бијелиќ. […]

Сцена

Неостварена љубов: Халид Муслимовиќ признал во која пејачка со децении бил вљубен

Познатиот босански  пејач Халид Муслимовиќ денес е среќно женет, а некогаш  бил вистински заводник.Неговата колешка Драгана Мирковиќ  открила  детали  од  младоста, а тој  самиот признал дека една позната дама  е […]