Ознака: ДРАМА

Црна хроника

Љубовна драма: Девојка истурила бензин во куќа на дечкото и предизвикала пожар

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 27-годишната С.А. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 01.01.2020 на ул.„Славеј […]

Балкан

Драма во Ханиоти: Србин се скарал со синот, го удрил со пиштол во глава, па го ранил во нога

21-годишно момче од Србија е хоспитализирано во болница во Полигрос, откако неговиот татко, исто така Србин, пукал во него во Ханиоти. Во извештајот на локалната полиција се наведува дека 39-годишниот […]

Свет

Драма на аеродром во Амстердам, се судриле два авиона

На аеродром во Амстердам се случил инцидент во кој се судриле два патнички авиона. Засега нема информации за причинетата штета или евентуални жртви. Крилото на авион на компанијата EasyJet Airbus A320 […]

Македонија

Драма над македонското небо: Авионот пет пати се обидел безуспешно да слета, патниците вриштеле од страв

Вкупно пет неуспешни обиди имал авионот кој се обраќал на релација Истанбул-Скопје, да слета на скопскиот аеродром. Тој кружел над македонското небо, но не успеал да слета поради невремето, дознава […]

Вести

Драма во Париз: Затворена Ајфеловата кула- Евакуирани сите посетители

Една од најголемите туристички атракции во Париз, Ајфеловата кула , е затворена попладнево за посетители , а сите на неа биле евакуирани , откако полицијата забележала маж како се качува […]

Црна хроника

Драма на скопскиот аеродром: Авион слетал со починат патник

Ноќеска половина час по полноќ на граничниот премин “Меѓународен aеродром-Скопје“ пристигнал авион кој сообраќал на релација Базел-Скопје и било пријавено дека во него имало лице кое не дава знаци на […]

Вести

Драма во авион на Визер кој доаѓал од Брисел кон Скопје, интервенирала и полицијата

По слетувањето на авионот од „ВизЕр“ кој сообраќал на линијата Брисел-Скопје на скопскиот аеродром, патник бил уапсен од страна на полицијата поради тоа што ги прекршил правилата кои се пропишани […]