Ознака: ДРАМА

Вести

Драма во казино во Скопје

Утрово во 4 часот било пријавено дека во казино на улицата „Ѓорѓи Поп Христов“ во Скопје, две непознати лица извршиле разбојништво над вработените.Сторителите со закана со автоматска пушка одзеле пари […]

Живот

Дадов 200 евра и кутија со бисери како поклон, а кога ги виде нејзината мајка, па за малку…

Маријана (24) од Ужице решила да го раскаже непријатното искуство од свадбата на нејзината братучетка. Имено, сакала да направи убава работа, но нејзината тека за малку ќе и го уништила […]

Вести

Патник се обидел да влезе во кокпитот во авион

Патнички авион на компанијата Малезијан ерлајнс принудно се вратил во Мелбурн откако еден патник се обидел да влезе во пилотската кабина, соопштија претставници на компанијата.Авионот МХ128 кој летал за Куала […]

Вести

Драма на судењето на „Диво Насеље“

Судијката Верка Петковска ги отстрани од судницата сите обвинети во случајот „Диво Насеље“Судијката Верка Петковска ги отстрани од судницата сите обвинети во случајот „Диво Насеље“, кои бурно реагираа откако беа […]

Вести

Драма во Арачиново

Во 01 часот и 30 минути по полноќ Д.А. од Арачиново се шокирал кога си го видел возилото.Скопјанецот пријавил дека во селото Арачиново, во дворот го забележал запалено неговото возило „Фолксваген […]

Вести

ДРАМА: Вооружени напаѓачи заробиле четири доктори

Вооружената група, која на 17 јули зазеде полициска станица во Ереван, денеска киднапира четири медицински лица.– Инцидентот се случи откако тие повикале брза помош, изјави полицискиот полковник Ашот Агаронјан. По […]