Ознака: дрвја паѓале

Македонија

Силно невреме ја зафати Преспа: Во автокампот “Крани“ дрвја паѓале врз приколки 

  Силно невреме проследено со пороен дожд и силен ветер го зафати Преспанскиот регион, информираат од Центарот за управување со кризи. Погодени се селото и автокампот Крани, како и Претор […]