Ознака: државен врв

Вести Македонија

Мајк Помпео во Охрид на средби со државниот врв

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска пристигнува во Охрид каде што ќе има средби со претседателот Стево Пендаровски и со премиерот Зоран Заев. Помпео пристигнува на охридскиот аеродром „Свети Апостол […]

Вести Македонија

„Danke Deutschland“ – државниот врв му се заблагодари на германскиот Бундестаг

Државниот врв преку социјалните мрежи ја поздрави одлуката на германскиот Буднестаг кој вчера гласаше за отворање на преговорите на нашата држава со Европската Унија. Претседателот на државата Стево Пендаровски на […]