Ознака: државјанството е македонско

Македонија

Влада: Државјанството е македонско/граѓани на Република Северна Македонија

Владата на Република Македонија и новата пратеничка група од ВМРО ДПМНЕ и колицијата излегоа со заедничко соопштение. Ја информираме јавноста дека со заедничко учество успеавме да постигнеме договор за конечноста […]

Македонија

Премиерот Заев тврди дека идентитетот не е загрозен

На денешната прес-конференција во Владата со цел да ги расчисти дилемите околу тоа дека Беса не бара да се смени идентитетот премиерот Зоран Заев изјави дека државјанството е македонско и […]