Ознака: Дритон Вејсели

Сцена

Актерите од „Преспав“ деновиве главна тема во медиумите: Денеска вниманието го одвлече Талат…

Дритон Вејсели го толкува Талат од „Преспав“ – најомилениот лик од оваа серија. Актерот со својата харизма и забавниот лик ги освои срцата на публиката, а неговите гестикулации и изрази […]

Сцена

И тој се „зарази“ со хит апликацијата: Сите го паметиме по улогата на Талат во „Преспав“, а вака ќе изгледа Дритон Вејсели како дедо

Дритон Вејсели публиката ја освои по неговата улога на рецепцинорот Талат во серијата „Преспав“. Со својот хумор тој успеа да ја насмее македонската публика, а со неговата улога во серијата […]