Ознака: дрогба

Меѓународен фудбал

Кинезите ќе се жалат кај ФИФА за трансферот на Дрогба

Кинескиот клуб Шангај Шенхуа ќе се жали кај Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) поради преселбата на Дидие Дрогба во Галатасарај. Репрезентативецот на Брегот Слонова коска, минатиот месец го напушти шангајскиот тим, […]

Македонски фудбал

Спектакуларно деби на Дрогба

Дидие Дрогба имаше перфектно деби за својот нов клуб, Галатасарај. Напаѓачот од Брегот на Слонова коска, на натпреварот со Акхисар Беледеј, постигна гол и имаше асистенција во победата на Галатасарај […]

Меѓународен фудбал

Дрогба бара куќа во Торино

Италијанските медиуми пренесуваат дека Дидиер Дрогба тргна во потрага по куќа во Торино што е јасен показател дека искусниот фудбалер во јануари пристигнува во Јувентус. Италијанските медиуми пренесуваат дека Дрогба […]