Ознака: другарите го пронајдоа

Црна хроника

Другарите го пронајдоа телото на исчезнатиот скопјанец во дол во Нерези

“Досие“.мк во потрага по информацијата дека скопјанецот кој ден претходно беше пријавен дека е исчезнат го обиколи теренот околку населбата Нерези. Локален жител кој сакаше да остане анонимен ни раскажа […]