Ознака: дружење

Сцена

Наташа Беквалац проговори за дружењето со Карлеуша: „Кога ми е тешко, Јелена ќе се најде како добра вила“

Пејачката Наташа Беквалац пред неколку дена беше на 43иот роденден на Јелена Карлеуша, а сега за телеграф. рс проговори за дружбата со пејачката. -Ние се слушнавме пред некој ден, јас […]

Нега и убавина

Дружењето со пријателки им го подобрува психичкото здравје на жените

Доколку ретко се гледате со вашите пријателки, сигурно веднаш ќе го промените тоа штом ќе ги дознаете резултатите од едно неодамнешно истражување. Дружењето со пријателки им го подобрува психичкото здравје […]

Македонија

Пратеничката Ременски и министерката Шеќеринска со македонските војници во Кабул

Пратеничката Фросина Ременски на социјаните мрежи сподели впечатоци од дружењето со македонските војници во Кабул каде што е заедно со министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Ременски на војниците им посака […]

Живот

Совети за дружење со нова пријателка

Дали некогаш сте се запрашале зошто некои новонастанати пријателства лесно се развиваат, а други неславно колабираат? Во пријателството постои период на додворување, исто како во романтична врска. Така вели д-р […]