Ознака: ДСЗИ

Вести

Горан Стојановски и возврати на Бухова од ДСЗИ

Горан Стојановски и возврати на Бухова, откако тоа го стори во изјава и градоначалникот на Куманово Димитриевски. Дали има во препукувањата политичка позадина останува да се види. Следува интегрално отвореното […]

Вести

Вонредна инспекција на ДСЗИ во „Шутка“: За четири месеци за Бојан Јовановски евидентирани 25 прегледи

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) соопшти дека вчера извршил вонреден инспекциски надзор во ординацијата која се наоѓа во рамки на КПУ Затвор Скопје, а е дел од ЈЗУ Здравствен […]