Ознака: Дуа Липа

Сцена

Освен ајварот, Дуа Липа ги присвои питата, бурекот и сармата како албански традиционални јадења

Дуа Липа, која деновиве е главна тема на домашните и регионалните медиуми, заради пропагандата на идејата за „Голема Албанија“ и изјавата дека ајварот е национално албанско јадење, беше гостинка на […]

Сцена

Дуа Липа не се откажува! Таа се обиде да се „исчисти“ со изјава, и повторно вели дека Косово не е Србија

Таа наведува дека нејзината објава е „погрешно протолкувана“, но сепак сака „нејзината земја да биде претставена на картата“. Бурата предизвикана од скандалозните објави на Дуа Липа (24) во кои таа […]

Сцена

Дуа Липа најави деќа ќе се откаже од својот твитер профил и своите над 4 милиони следбеници

Дуа Липа најави деќа ќе се откаже од својот твитер профил и своите над 4 милиони следбеници Дуа Липа се откажа од Твитер заради своето ментално здравје. Присуството на 24-годишната […]

Сцена

Дуа Липа ќе пее во Скопје пред референдумот, за да го смениме името!

Во пресрет на одржување на референдумот за промена на името на Македонија и влез во НАТО на голем концерт во Скопје доаѓа популарната пејачка со потекло од Косово, Дуа Липа. […]

Сцена

Дуа Липа во секси костим пееше во финалето на ЛШ, но еден детаљ ги спобудали мажите

Пејачка со потекло од Косово, Дуа Липа вчеравечер пееше пред почетокот на финалето во Лигата на шампионите. Пејачката со нејзиниот секси настап и костим ја воодушеви публиката која не можеше […]