Ознака: дуброво

Вести

Загина маж во железничка несреќа кај Дуброво

Во железничка несреќа вчера загинал 44-годишниот З.А. од демиркапиското село Прждево, кој управувал „рено канго“ со неготински регистарски ознаки, соопшти Министерството за внатрешни работи.Несреќата се случила околу 18 часот помеѓу патничкото возило […]